Współzałożyciel Kucoin ujawnia, że ​​odzyskano 84% zhakowanych funduszy

Kucoin jest współzałożycielem, Johnny LYU, w tweet w środę, 11 listopada 2020, uaktualnione społeczność o postępach tej pory na niedawnym hack, która wstrząsnęła wymianę we wrześniu. Lyu w swoim tweecie poinformował, że 84% zhakowanych funduszy zostało odzyskanych, a próby odzyskania reszty wciąż trwają. Chociaż Lyu stosunkowo milczał na temat procesu odzyskiwania środków, Lyu powiedział, że szczegóły tego procesu zostaną opublikowane po rozstrzygnięciu sprawy.

Kucoin odzyskuje większość skradzionych środków

Jak donosi ZyCrypto 26 września 2020 r., Z jednej z wiodących giełd kryptowalut, Kucoin, skradziono nie mniej niż 250 milionów dolarów aktywów.

Jak informowano w tamtym czasie, skradzione monety i tokeny obejmowały Bitcoin Future, Ethereum i kilka innych tokenów ERC-20. Zgłoszono, że fundusze te zostały przeniesione z gorącego portfela Kucoin.

W tym czasie giełda obiecała, że ​​poszkodowani użytkownicy otrzymają rekompensatę, kontaktując się z innymi giełdami w nadziei, że wyśledzą i prawdopodobnie odzyskają skradzione fundusze.

Zdarzenie spowodowało, że giełda wyłączyła niektóre usługi na platformie

W końcu pojawiają się dobre wieści, gdy współzałożyciel giełdy, Johnny Lyu, ujawnia, że ​​znaczna część skradzionych funduszy, a dokładnie 84%, została już odzyskana.

Poinformował o krokach podjętych w celu odzyskania wspomnianych funduszy, Lyu powiedział, że aktywa, których dotyczy problem, zostały odzyskane poprzez śledzenie w łańcuchu, aktualizację umowy i windykację sądową. Chociaż nie posunął się dalej, Lyu powiedział, że każdy szczegół włamania zostanie opublikowany po zamknięciu sprawy, zgodnie z żądaniami organów ścigania.

Ponadto Lyu podziękował tym (w tym osobom i organizacjom), którzy zaangażowali się w odzyskanie skradzionych funduszy.

Idąc dalej, obiecał, że giełda podwoi wysiłki w zakresie ochrony aktywów użytkowników na platformie.