Nienawidzący Bitcoinów urzędnik Rezerwy Federalnej sugeruje większą inflację

Bitcoin to „Śmieci“, ale Fed drukuje pieniądze.
Wezwania Kaszkariego do kolejnej blokady w celu uratowania amerykańskiej gospodarki są przez niego wygłaszane, aby pomóc „uratować gospodarkę“. Dołączył do niego Michael T. Osterholm, dyrektor Centrum Badań i Polityki nad Chorobami Zakaźnymi na Uniwersytecie Minnesoty, w jego opinii, sugerując, że do „zmiażdżenia rozprzestrzeniania się“ COVID-19 wymagane jest dyktando stanowe.

Powiedział, że „nie będzie silnego ożywienia gospodarczego“, chyba że wirus jest kontrolowany, a jednocześnie określając nowe sześć tygodni, a bardziej rygorystyczne, blokada jest wymagane.

Słowa Kashkari pochodzą z wcześniejszego oświadczenia, które wywołało gorące dyskusje w społeczności kryptońskiej w tym roku, zauważył Decrypt. Powiedział, że Rezerwa Federalna USA ma „nieskończoną ilość gotówki“, która pompuje gospodarkę – sprawiając, że Bitcoin Era pchają swoją narrację o klasie aktywów odpornej na inflację.

Mieszkaniec Minneapolis od dłuższego czasu jest twardy w stosunku do kryptokur walut. W lutym tego roku Kashkari powiedział, że krypto jest jak „gigantyczne śmieciowisko“, twierdząc, że niedobór dolara czyni go wartościowym.

Ale już miesiąc później Rezerwa Federalna uruchomiła rekordowy pakiet ratunkowy o wartości 2,3 biliona dolarów, co jest ironią losu, biorąc pod uwagę jej oświadczenie o niedoborze USD.

Inflacja Dobra dla Bitcoina

Tak duży pakiet stymulacyjny jest uważany przez niektórych wiernych Bitcoina za lekkomyślny; polityka pieniężna Bitcoina jest jednak mocno zakodowana w jego mechanizmie zgody, zauważył Decrypt.

Współzałożycielka Gemini, Cameron Winklevoss, zauważyła drastyczny spadek wartości dolara w minionym stuleciu, na przykładzie przedmiotów codziennego użytku:

Dla niektórych w branży proponowana inflacja jest pozytywnym znakiem dla Bitcoinów i innych krypto walut; moment „killer app“ dla branży.

W zeszłym tygodniu CNBC zauważył, że Rezerwa Federalna USA ma opracować zarys polityki sprzyjającej niskim stopom procentowym i wyższej inflacji, ponieważ dąży do powrotu do przedpandemicznego poziomu aktywności gospodarczej.

Jameson Lopp, CTO firmy magazynującej Bitcoin Casa, skomentował ogłoszenie wyższych stóp procentowych:

„Fed ma się zobowiązać do dewaluacji waszych pieniędzy. Co zamierzasz z tym zrobić?“

Obawy o inflację już zaczęły wywoływać dyskusje w szerszej branży funduszy hedgingowych. Jak poinformował BTCManager w maju tego roku, Paul Tudor Jones, założyciel firmy zarządzającej aktywami Tudor Investments, ujawnił, że jego firma posiada jeden procent swoich aktywów w Bitcoin, wyróżniając inflację jako główny problem.