Bitcoin pogrąża $900 w godzinach: Global Market Cap Losses $35 miliardów dolarów

Bitcoin przeszedł dziś znaczną kraksę, po stracie blisko 900 dolarów w godzinach. Jest to jednak wysyłanie mieszanych sygnałów, ponieważ byczy sentyment jest daleki od końca.

8 grudnia był złym dniem dla Bitcoina. Największa krypto waluta na świecie pod względem pułapu rynkowego załamała się, tracąc wszystkie zyski, jakie uzyskała od 29 listopada 2020 roku.

W ciągu ostatnich kilku dni, linia 19.000 dolarów stała się swego rodzaju strefą wojny, z Bitcoinem rosnącym i spadającym tą ceną, bez wyraźnej dominacji byków i niedźwiedzi.

Jednak 8 grudnia 2020 roku sytuacja uległa zmianie. O 6 rano UTC, BTC zanotowała szybki spadek z 19.299 dolarów do 18.798 dolarów w ciągu zaledwie 3 godzin, z niską ceną 18.680 dolarów. Przez resztę dnia BTC nie było w stanie odzyskać równowagi po upadku, choć w kolejnych godzinach udało mu się zachować stabilność.

Jednak niedźwiedzie ledwo odpoczywały, a o 22:00 UTC dostarczyły swój ostatni cios, obniżając cenę z 18.771 dolarów do 18.340 dolarów w niecałą godzinę. W ciągu następnych dwóch godzin cena spadła do 18 138 dolarów. Po tym, cena zdołała się trochę skorygować.

Do czasu napisania tego artykułu, Bitcoin handluje po 18275 dolarów za 24-godzinną stratę 4,68%.

Kraksa Bitcoinu była znaczącym ciosem dla rynków kryptograficznych. W ciągu zaledwie jednego dnia, globalny limit rynku stracił 35,14 mld dolarów, z czego 19,1 mld dolarów było z Bitcoin tylko.

Inwestorzy dzienni muszą być ostrożni jak wykresy pokazują mieszane sygnały

Sprawy nie wyglądają dobrze dla skalperów i dziennych handlarzy. Token znajduje się poniżej linii Średnich Wykładniczych stosowanych do określania trendów krótkoterminowych – innymi słowy, aktualna cena jest niższa od ceny oczekiwanej, a MACD nadal pokazuje niedźwiedzi sygnał.

Jednak w ciągu ostatnich kilku godzin cena Bitcoin’a nieco się poprawiła, wzrastając z niskiego poziomu 18005$ do prawie 18 300$ obecnie. Gwałtowny spadek cen pozwolił również na obniżenie RSI do poziomów podobnych do tych z listopada 2020 roku, kiedy to po gwałtownym spadku nastąpił znaczny Bullrun, z BTC z 16.000 dolarów do ATH w dniach.

Tak niska RSI może wskazywać na dużą zawyżoną sprzedaż, prawdopodobnie z powodu FUD, epizodu paniki lub wielu zleceń stop-loss, które są automatycznie aktywowane. Jeśli tak jest, ci, którzy kupili Bitcoin za darmo, mogą zacząć naciskać na skok później – przynajmniej w teorii.

Bitcoin Hodlers może zachować spokój… Na razie.

Tak więc, handlowcy huśtający się, hodlerzy i ci, którzy działają w bardziej wydłużonych ramach czasowych, mogą nadal pozostać spokojni. Wykresy nadal pokazują bitcoin na kanale byczym, z wyważonym RSI (co oznacza, że nie ma wyraźnej dominacji byków i niedźwiedzi).

Bitcoin musiałby przejść poza 18.495 dolarów, aby pozostać w byczym kanale, który rozpoczął się pod koniec września. Jeśli nabierze on wystarczającego rozmachu, aby wrócić na tor, nowy ATH może być na horyzoncie.

Jeśli się nie powiedzie, może nawet spaść do 15.600 dolarów i odzyskać powolny, ale byczy kanał, który już rozpoczął się w marcu, zaraz po pandemii katastrofy. Ten byczy trend stał się bardziej widoczny dzięki zapowiedziom Square, PayPal i MicroStrategy wraz z dużym uznaniem analityków, instytucji i rządów.